Фото: Paf.ee

1,6 miljoni aktiivse mängijaga Baltimaad on videomängude jaoks suur turg. Kui lisada võrrandisse videomängud, mis on saadaval sellistel saitidel nagu Paf.ee, on numbrid veelgi suuremad.

Alates esimese klassikalise videomängu «Pong» valmimisest 1972. aastal on palju juhtunud. Sellele järgnes suur arkaadimängude laine ning peagi sündisid esimesed mängukonsoolid. Tänapäevased videomängud on ülimalt muljetavaldavad, pakkudes mängijatele peaaegu fotorealistlikku graafikat ning hiiglaslikke fantaasiamaailmu, mida avastada.

Paljud neist mängudest on saadaval meie mobiiltelefonides — see on muljetavaldav tehnoloogiline saavutus, mille peale enamik meist isegi ei mõtle. Meie mobiiltelefonid on muutunud kõnesid ja tekstisõnumeid edastavatest masinatest tippklassilisteks arvutiteks, mille töövõime on oluliselt suurem kui Kuu-maandumist planeerinud NASA arvutitel. Uus iPhone või Android on oma lõputute funktsioonidega šveitsi noa tehnoloogiline vaste.

 

Rohkem kui 1,6 miljonit aktiivset mängijat Baltikumis

2020.aastal avaldatud Statista uuringu kohaselt oli Baltimaades üle 1,6 miljoni aktiivse videomängude mängija, kusjuures Leedu oli esikohal ja Eesti teisel kohal. Samas aruandes prognoositakse, et see arv kasvab 2026. aastaks 1,7 miljoni mängijani. Kuna Baltimaades elab täna 6,2 miljonit inimest, naudib mängimist 27,4% kogu elanikkonnast.

Huvitaval kombel võib mängijate arv olla isegi suurem. Statista aruanne ei hõlma online-kasiinosid, ning nendel saitidel on tuhandeid videomänge, mida saab avastada nii mobiiltelefonis kui ka arvutis. Slotid ühendavad endas mitmeid videomängudega seotud elemente — muljetavaldav graafika, vahestseenid, peategelane, keda saab jälgida ja mõnikord isegi arendada, erinevad lukustatud funktsioonid. Statista andmetel on Baltimaade kasiinode hinnanguline tulu 2027. aastal 630 000 eurot, mis tähendab 9,49% aastakasvu.

 

Järgmine samm videomängutööstuses

Videomängutööstus on üks tööstusharu, mis haarab kinni igast laienemisvõimalusest. Mõelge vaid muljetavaldavale teekonnale «Tetrisest» ülistatud «Elden Ring» RPG-mänguni, kus maailma ülesehitamise seiklus kestab sadu tunde.

Ekspertide sõnul on järgmine oluline arengusuund virtuaalreaalsus (VR), mis annab mängudele täiesti uue mõõtme. VR-mängus osalemiseks asetatakse mängijale pähe nägemisseade, mis võimaldab tal videomängu avastada 360 kraadi ulatuses. Ükskõik kuhu ta ka ei vaataks, graafika kohandub vastavalt, võimaldades tal täielikult oma videomängumaailma sisse elada.

VR on eksisteerinud juba mõnda aega, kuid ei ole veel saavutanud suurt läbimurret, millesse paljud uskusid. Siiski, kuna taolise tehnoloogia omandamine muutub üha odavamaks ja graafika täiustub, näeme tõenäoliselt peagi märkimisväärset huvi kasvu.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *