Riigi majanduslik olukord on hetkel keeruline, inflatsioon jätkub, kuid palgad püsivad madalad.t. Meie igapäevased ostud ei saa tegemata jääda ning seetõttu on oluline teada, kuidas kehvas majanduslikus olukorras säästa ning ebavajalikke kulutusivältida. Kui osata olla säästlik, on elu tunduvalt lihtsam. Vaatame, mida saame teha, et meie igapäevased ostud oleksid võimalikult soodsad ning kuidas hakkama saada ootamatute väljaminekutega.

Võrdlehindu
See võib olla küll üsna aeganõudev, aga kui oled võtnud säästmise oma südameasjaks,, tasub see end kindlasti ära. Pea igal poel on oma kliendileht ning muidugi on tänapäeval enamikel poodidel ka oma veebileht.Kasulik on silmas pidada, et tihti on internetist osta hoopis odavam kui kauplusest kohapealt ning pakkumistel tasub silm peal hoida. Kui räägime toidukaupadest, siis tuuakse need enamasti kulleriga kiiresti kohale ning ka igasuguse muu kauba kohaletoimetamine üle maailma ei võta tänapäeval enam kuigi palju aega. Kui hinnavõrdlusest harjumus tekitada, siis võib sellega säästa tohutuid summasid.

 

 

Vajadusel aja oste
Kui teid tabab ootamatu kulutus ning suurt summat pole hetkel lihtsalt kuskilt võtta, siis tasub mõelda osta kohe, maksa hiljem lahenduste peale. Iga selline makselahendus on on vastutus ning tuleb kindlasti enne läbi kaaluda. Laia maksa hiljem lahenduste valikut pakub ESTO,kelle partnerpoodidega saad tutvuda veebilehel https://esto.eu/ee?lang=et., Valides ESTO partnerpoes makselahenduseks näiteks kolmes võrdses osas tasumise, ei lähe eelarve ootamatute kulutuste pärast lõhki, ning tasud iga kuu kolm võrdset osamakset, ilma ühegi lisatasuta. Kusjuures maksma hakkad alles järgmisel kuul!

Väldi emotsioonioste
Me teame, et me armastame seda teha. Asi tundub ilus, me tahame ostu sooritada nüüd ja kohe ning tihtipeale seda endale ka lubame. Aga kui tahame säästa ning ebavajalikke kulusid vältida, siis tuleb selliseid emotsioonioste igal võimalusel vältida. Kasuta klassikalisi nippe, ostle  nimekirjaga ning püsi selle juures, osta vaid seda, mida vaja.  Kui soovid midagi väga, siis anna endale mõtlemiseks paar päeva aega. Kui mõne aja möödudes tundub ost siiski vajalik, siis saad lubada endale vajalik ost sooritada. Pea meeles, et kaalu alati väljaminekud targalt läbi ning tee kindlaks, kas sul on ostuks tõesti võimalus olemas.

Koosta eelarve ja pea sellest kinni
Iga-aastaga muutuvad Eesti inimesed järjest finantsteadlikumaks ning see on elujärje parandamisel äärmiselt oluline. Üks oluline harjumus, kuidas oma finantsasjadel silma peal hoida ning majanduslikku olukorda parandada, on eelarve koostamine. Selle jaoks on tänapäeval ka palju erinevaid telefoniäppe ning lihtsalti internetist leitavaid malle. Planeerioma raha hoolikalt, arvetele, toidule ning ära unusta ka vaba raha planeerimist ja püsi alati  oma eelarve juures. Kui midagi  jääb üle, saad selle suunata säästudeks või investeerida. Eelarve koostamine on väga kasulik harjumus.

Kõige olulisem on alati mõõdutunne. Osta tuleb alati mõistusega ning seda, mida päriselt vaja on. On igati mõistetav, et tahame vahel endale midagi lubada, kuid siis tuleb kindlasti silmas pidada, et meil oleks selle jaoks ka võimalused olemas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *